Projekt "Odważ się na zdrowie!"

W Metropolii Poznań ruszył specjalny projekt realizowany z Funduszy Europejskich, który ma wesprzeć mieszkańców w walce z otyłością. A kłopot jest i to całkiem spory, bo wśród mieszkańców Wielkopolski problem otyłości jest bardziej powszechny niż w innych regionach kraju.

Zajęcia i konsultacje, które pomogą mieszkańcom w walce z nadwagą, ruszą jesienią na terenie Metropolii Poznań. Program „Odważ się na zdrowie” jest skierowany do osób w wieku co najmniej 45 lat – do kobiet przed 60. urodzinami i mężczyzn, którzy nie ukończyli 65. roku życia.Udział w „Odważ się na zdrowie” jest bezpłatny. Do programu zostaną zakwalifikowane osoby, które mieszkają lub pracują na terenie samorządów tworzących Stowarzyszenie Metropolia Poznań - w Poznaniu, powiecie poznańskim, gminie Szamotuły, Oborniki, Skoki lub Śrem.

Uczestnicy projektu uzyskają półroczne wsparcie dietetyka, trenera i psychologa. Dzięki temu będą mogli zmienić swoje nawyki żywieniowe tak, by poprawić indeks masy ciała. Dietę uzupełni zestaw ćwiczeń przygotowany przez specjalistów i dopasowany do konkretnych osób. Psycholog pomoże wytrwać w realizacji zaleceń żywieniowych i treningowych. W związku z obecną sytuacją pandemiczną przynajmniej część zajęć będzie odbywała się zdalnie oraz w terenie.

Więcej na temat projektu w magazynie Zmieniamy Wielkopolskę: