Opublikowane na Serwis Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania w ramach WRPO 2014+ (http://zit.metropoliapoznan.pl/)

Dzień otwarty bazy Zakładu Komunalnego w KleszczewiePomysł zaprezentowania mieszkańcom, bazy Zakładu Komunalnego – oddanej niedawno do użytku inwestycji, wieńczącej największy realizowany dotąd przez Gminę projekt unijny finansowany ze środków ZIT w MOF Poznania, okazał się strzałem w dziesiątkę.


Możliwość wejścia na teren zakładu i zwiedzenia miejsc na co dzień dostępnych jedynie pracownikom, przyjrzenie się z bliska jak naprawiane jest koło autobusu czy jak pracuje myjnia autobusowa to dla wielu niezwykła satysfakcja. Zajęcie miejsca za kierownicą autobusu, traktora czy skorzystanie z przejażdżki autobusem, to dla najmłodszych fanów nowinek technicznych była duża frajda.  

Sporą wiedzą należało się wykazać podczas gry terenowej, a stoisko prowadzących było nieustannie oblegane przez uczestników konkursu.  O zapewnienie atrakcji, przybyłym na teren zakładu, dbali również policjanci i strażacy z PSP w Poznaniu oraz OSP Kleszczewo, prezentujący na swoich stanowiskach sprzęt, którym posługują się w swojej służbie.

O możliwości adopcji czworonogów można było porozmawiać z przedstawicielami Międzygminnego Schroniska dla Zwierząt w Skałowie.  O dobry nastrój i humory, zwłaszcza dzieci,  przez cały czas trwania imprezy dbali animatorzy.

Podczas wydarzenia informowano także o zrealizowanym przez Gminę, wartym blisko 33 mln zł projekcie unijnym pt. Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz inwestycje w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Kleszczewo (dowiedz się więcej o projekcie klikając w link z nazwą przedsięwzięcia).

W skład projektu, oprócz budowy bazy dla Zakładu Komunalnego i zakupu 9 prezentowanych na bazie autobusów Solaris,  wchodziły także budowy węzłów przesiadkowych w Kleszczewie i w Tulcach oraz przebudowa ul. Sportowej w Kleszczewie.


Źródło: www.kleszczewo.pl
Adres źródła: http://zit.metropoliapoznan.pl/wydarzenia/dzien-otwarty-bazy-zakladu-komunalnego-w-kleszczewie/r4g